Depilacja laserowa Starogard Gdański

Depilacja laserowa w PROSKIN

Laser SHR jest nowoczesną metodą depilacji owłosienia. Uważany jest za najnowszą odsłonę technologii IPL. Urządzenie łączy w sobie technologię laserową i właściwości pulsującego światła, dzięki czemu wykonywanie zabiegu z zakresu usuwania owłosienia na dużych partiach ciała jest o wiele szybsze i bezbolesne.

Laser SHR opiera się na technologii światła pulsacyjnego, które transformuje światło UV. Metoda ta polega na delikatnym i stopniowym ogrzewaniu warstw skóry, co prowadzi do dokładniejszego usunięcia włosów. Głowicę zabiegową przesuwa się po skórze pacjenta, przekazując ciepło przez tkanki wiele razy przy niskim zużyciu energii, ale wysokim poziomie powtarzania (do 5 Hz), powodując zniszczenie mieszka włosowego, ale również blokując zdolność skóry do ich wytwarzania w przyszłości. Zastosowanie chłodzącej głowicy oraz użycie techniki In-Motion (w ruchu) powoduje, skrócenie czasu wykonywanej depilacji laserowej oraz pozwala na komfortowe wykonanie zabiegów na dużych partiach ciała.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

- Na wybranej partii ciała należy zachować minimalny odrost włosa: włos przebity przez skórę, wyczuwalny pod palcem o maksymalnej długości 2 milimetrów (włos ogolony maszynką 2 dni przed zabiegiem)
- Należy nie opalać skóry na ok  miesiąc przed zabiegiem. Nie nalezy stosować kosmetyków oraz zabiegów z kwasami AHA, BHA, PHA na miesiąc przed zabiegiem (na epilowanej partii ciała).
- Należy zachować abstynencję w dniu zabiegu.

PRZECIWSKAZANIA ZALECENIA PO ZABIEGU MOŻLIWE EFEKTY NIEPOŻĄDANE
ciąża, karmienie piersią,
miesiączka (podczas zabiegu na brzuch),
choroby wewnętrzne: nowotwór, cukrzyca, aktywna infekcja, epilepsja inne zburzenia neurologiczne, alergia,
zmieniony kolor skóry: opalenizna, samoopalacz (do 2-5dni przed zabiegiem),
choroby skóry: aktywna opryszczka, obecność zmian barwinkowych albo bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, fotodermatozy, przerwanie ciągłości skóry,
przyjmowanie ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny,
stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem,
stosowanie leków światłouczulających,
skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
witamina A i E,
depilacja woskiem i pęsetą (zaprzestać używania na 2-3 tygodnie przed zabiegiem),
instrumenty medyczne i elektorniczne typu: aparat słuchowy, rozrusznik serca,
botox, wypełniacz w miejscu zabiegu,
aspiryna i leki rozrzedzające krew, antybiotyki.
unikanie opalania w trakcie kuracji oraz 4 tygodnie od ostatniego abiegu,
stosowanie kremów z filterm przeciwsłonecznym o faktorze min. SPF 30
stosowanie kremów łagodzących (Alantan, B-panthen, Panthenol), nawilżanie skóry.
zakaz stosowania kremów na bazie alkoholu, kwasów, preparatów z retinoidami (retinol) w trakcie kuracji  oraz 4 tygodnie od ostatniego zabiegu.
zaczerwienienie
podrażnienie okołomieszkowe
bardzo rzadko: miejscowe przebarwienia, odbarwienia, pęcherzyki i strupki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Nazwa operacji: wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania “Chata Kociewia”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.