Zabiegi na przebarwienia

Laserowe usuwanie przebarwień Starogard Gdański

Zabiegi laserowe to najskuteczniejsze zabiegi na przebarwienia. Pochłonięte przez melaninę światło IPL zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.

ZALETY ZABIEGU

- bezpieczeństwo
- szybkość
- dokładność
- nowoczesność
- efektywność

WSKAZANIA PRZECIWSKAZANIA
ostuda
piegi, przebarwienia posłoneczne
przebarwienia polekowe
przebarwienia pozapalne (potrądzikowe)
plamy soczewicowate (starcze)
przebarwienia hormonalne
ciąża, karmienie piersią,
zmieniony kolor skóry: opalenizna, samoopalacz (do miesiąca przed zabiegiem),
choroby skóry: aktywna opryszczka, obecność zmian barwinkowych albo bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, fotodermatozy, przerwanie ciągłości skóry,
przyjmowanie ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny,
stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem,
stosowanie leków światłouczulających,
leki rozrzedzające krew, Aspiryna (przestać zażywać na 2 tygodnie przed zabiegiem),
skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
witamina A i E,
botox, wypełniacz w miejscu zabiegu

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Nazwa operacji: wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania “Chata Kociewia”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.