Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe, to gama preparatów do iniekcji. Ich działanie w dużej mierze polega na odbudowie struktury skóry, poprzez stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny.

LINERESS

Preparat działający bardzo silnie regenerująco, odbudowująco na skórę. Przywraca skórze gęstość i napięcie. Idealnie sprawdza się także w walce z bliznami, różnego rodzaju jak i rozstępami. W tych dwóch ostatnich przypadkach najlepiej łączyć go z innymi zabiegami HI-TECH, które spotęgują efekt.. Produkt jest biokompatybilny i nieimmunogenny! Preparat ten sprawdza się u osób już po 25 roku życia jako ochrona przed nadmiernym procesem starzenia się skóry, jak i u osób starszych – stymuluje skórę do polepszenia jej jakości i wyglądu.

Wskazania do zabiegu:
- widoczne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki, zaburzony owal twarzy
- widoczne blizny
- zmęczona, odwodniona skóra, której potrzebna jest regeneracja
- skóra, która utraciła jędrność i elastyczność
- profilaktycznie można wykonywać zabieg po 25. r. ż., zwłaszcza jeżeli skóra wykazuje tendencję do przesuszania i przedwczesnego starzenia

Terapia składa się z 2 - 4 zabiegów. Po roku zaleca się wykonanie 1 zabiegu.

PROFHILO

PROFHILO to ultranowoczesny instrument do odmładzania skóry. Składa się ze Stabilizowanych Kompleksów Hybrydowych HA o najwyższym z dostępnych na świecie stężeniu aż 64mg; L-HA, których działanie skutkuje uruchomieniem kaskady naprawczej, regeneracyjnej skóry, oraz H-HA, które są głównym komponentem rusztowania skóry i gęstości ECM matrixu (extracellular matrix).
Dzięki tym cząsteczkom uzyskujemy efekt wypełniający i plastyczny efekt modelujący. Bioremodeling PROFHILO® to innowacyjny koncept zabiegów odmładzających, który neutralizuje wiotkość skóry. PROFHILO® to nowa skuteczna metoda odmładzania.

Jak zachowuje się PROFHILO w skórze?
Powolnie i długotrwale uwalniająca się z miejsca wstrzyknięcia molekuła młodości PROFHILO działa jak miliony sprężynek, które przywracają utracony kontur twarzy. PROFHILO wygładza zmarszczki, liftinguje skórę, natychmiast nadaje skórze utracony efekt sprężystości.

Wskazania:
- napina skórę
- gwarantuje wielopłaszczyznowe odmłodzenie
- nadaje sprężystość
- wysmukla rysy twarzy
- neutralizuje chomiczki
- przywraca utracony kontur
- neutralizuje zwiotczenie skóry
- wygładza zmarszczki
- nadaje biorewolumetrię
- przywraca utracony profil

SUNEKOS

Preparat łączy w sobie aminokwasy oraz kwas hialuronowy. Dzięki patentowi, jest to jedyny na rynku taki produkt, łączący zalety kwasu hialuronowego jak i aminokwasów, które stymulują fibroblasty. Preparat bardzo silnie działa na okolice oczu, rozjaśnia ją i niweluje cienie. Efekty po zabiegu widoczne są po około 10-14 dniach. Preparat jednak należy podawać w serii specjalnie dobranej do klienta. Należy także ją powtarzać 2 razy do roku.

Wskazania:
- Nawilżenie wszystkich warstw skóry
- Wygładzenie zmarszczek
- Rewitalizacja
- Rozświetlenie

Standardowa procedura to 3-4 zabiegi w odstępach co 7-10 dni dla młodych ale zmęczonych, wymagjących rewitalizacji skór.

NUCLEOFILL

Jest to preparat do głębokiej odnowy i bioresktukturyzacji skóry. Ten innowacyjny zabieg działa na trzech poziomach: liftingu, antyoksydacji i nawilżenia.

To niepowtarzalne, potrójne działanie na poziomie komórkowym, które daje efekt wyraźnego i długotrwałego odmłodzenia. Nucleofill to synonim innowacyjnej biotechnologii w medycynie estetycznej i anti-agingu. Ta naukowo potwierdzona metoda biostymulacji skóry, zawiera polinukleotydy, które w trzykierunkowym mechanizmie pobudzają skórę do odbudowy.

Pierwszy kierunek działania to receptory na fibroblastach w skórze. Dzięki takiemu pobudzeniu przekształcają się w miofibroblasty. Stymulowany jest proces wytwarzania kolagenu typu I i elastyny, co powoduje zagęszczenie skóry i jej uniesienie.

Drugim mechanizmem jest „zmiatanie” wolnych rodników i działanie antyoksydacyjne. Polinukeotydy wiażą wodę i zapewniają długotrwałe izoosmotyczne nawodnienie macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu skóra staje się nawilżona i jędrna.

Wskazania:
- niedotleniona skóra
- skóra narażona na stres oksydacyjny
- skóra odwodniona
- lifting
- rozstępy i blizny

W celu uzyskania najlepszych efektów, Nucleofill wykonuje się w serii 4 zabiegów co 2-4 tygodnie.

EJAL 40

To bio-rewitalizujący produkt przywracający funkcje fizjologiczne skóry i poprawiający jej zagęszczenie, poprzez przebudowę macierzy pozakomórkowej, dzięki stymulacji aktywności fibroblastów i tworzeniu nowych włókien kolagenu i elastyny.

40mg kwasu hialuronowego o masie cząsteczkowej 1200-1800 k. Daltonów (H-HA) podane w 4-punktowej technice bio-rewitalizacji pozwala na szybkie przywrócenie utraconego konturu twarzy.

Wskazania:
- Zwiotczenia skóry
- Zmarszczki
- Utracone napięcie i elastyczność skóry
- Poprawa wyglądu skóry
- Odbudowa utraconego owalu twarzy

Przeciwskazania do zabiegów z wykorzystaniem stymulatorów tkankowych:
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • aktywna infekcja Herpes,
  • uczulenie na składniki preparatu,
  • choroby autoimunlogiczne.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Nazwa operacji: wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania “Chata Kociewia”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.