Makijaż permanentny

Makijaż permanentny Starogard Gdański

Makijaż permanentny brwi, oczu czy ust potrafi podkreślić kobiecość w bardzo subtelny i elegancki sposób. Odpowiednio dobrany kształt brwi podkreśla rysy twarzy i oddaje charakter osoby. Dzięki niemu nie musimy poświęcać czasu na codzienny makijaż, zatem to świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano pragną szybko pięknie wyglądać. Idealne rozwiązanie dla osób uprawiających czynnie sport. To ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

Makijaż permanentny brwi - Podczas wykonywania zabiegu brwi permanentnych w pierwszej kolejności wypełniamy zgodę na zabieg analizując przeciwskazania, metodę pracy oraz zalecenia po zabiegowe. Następnym krokiem jest nadanie odpowiedniego kształtu, który podkreśli twoją urodę. Po zaakceptowaniu rysunku wstępnego przechodzimy do pigmentacji. Podczas zabiegu znieczulamy skórę przez co zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Makijaż permanentny ust – tak jak podczas wykonywania makijażu brwii, w pierwszej kolejności wypełniamy zgodę na zabieg. Kolejnym etapem jest stworzenie idealnego kształtu ust oraz omówienie technik które będą przekładały się na końcowy wygląd ust. Po ustaleniu wszystkich istotnych informacji nakładamy krem znieczulający na 20 min. Następnie przechodzimy do wykonania zabiegu.

Wskazania do makijażu permanentnego:

  • Do najważniejszych wskazań kosmetycznych należą: poprawa kształtu brwi, oczu, ust (wyrównanie asymetrii, zmiana wielkości, intensyfikacja koloru, zmiana kształtu, zagęszczenie włosów – w przypadku brwi).  Makijaż permanentny jest również narzędziem wspomagającym medycynę i służy korekcie blizn pooperacyjnych, po rozszczepie warg, po wypadkach, po oparzeniach, po operacjach piersi, w schorzeniach dermatologicznych, którym towarzyszy wypadanie włosów.

Przeciwwskazania do makijażu permanentnego:

  • choroby skóry (łuszczyca, liszaj płaski, atopowe zapalenie skóry, alergie i wypryski, czynna opryszczka),
  • hemofilia,
  • cukrzyca niewyrównana,
  • choroba nowotworowa,
  • nadciśnienie,
  • infekcje HCV, HBV, HIV

Przebieg zabiegu:

  • Przygotowanie Klienta (wywiad, wykluczenie przeciwwskazań, omówienie metodyki, ustalenie kształtu i koloru, rysunek wstępny),
  • Znieczulenie partii zabiegowej,
  • Wykonanie zabiegu,
  • Wykonanie korekty po upływie 28-30 dni,

Pielęgnacja skóry po zabiegu: Nie ma potrzeby stosowania specjalnych preparatów do pielęgnacji. Skóra powinna się zagoić sama. Nie powinno się natomiast myć miejsca zabiegowego mydłem, pocierać, drażnić, ani odrywać strupków. Do momentu zagojenia się miejsca zabiegowego powinno się ograniczyć korzystanie z sauny, solarium, nasłonecznionych miejsc oraz basenu.

Trwałość makijażu permanentnego: Trwałość zależna jest od wielu czynników, takich jak wiek, rodzaj cery, koloryt cery, grubość skóry, rodzaj i jakość użytego pigmentu, głębokość podania pigmentu, istniejące choroby, aktywność fizyczna. Najczęściej efekt utrzymuje się od 2 do 7 lat.

Metoda makijażu permanentnego brwii: Metoda cieniowania – wykonywana przy użyciu specjalnego urządzenia Zdjęcia prac:

kreska typu eyeliner

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Nazwa operacji: wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania “Chata Kociewia”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.