Zabiegi na rumień
Zamykanie naczynek
Starogard Gdański

Redukcja rumienia i poszerzonych naczyń

Za skuteczność laserowego zabiegu na rumień odpowiedzialne jest endogenne ciepło które powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włókien kolagenowych i elastynowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsza, bardziej gęsta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

Do zabiegu zamykania naczynek wykorzystywana jest wiązka lasera która obkurcza naczynia krwionośne. W przypadku dużych zmian naczyniowych stosujemy zabieg elektrokoagulacji naczyń krwionośnych. Jest to najbardziej skutecznych metod usuwania naczynek. Zabieg zamykania naczynek jest bardzo bezpieczny i krótki. Polega on na tym, że specjalną elektrodą (igłą) dotyka się każdego naczynka i pod wpływem impulsów elektrycznych – ścinających białko, naczynko samoistnie się zamyka i uszczelnia. Zastosowana metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.

Zabieg nie jest uciążliwy, dzięki czemu nie ma potrzeby ograniczenia obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu (w zależności od częstotliwość prądu) jest lekko podrażniona i zaczerwieniona. Proces gojenia jest bardzo krótki i trwa w zależności od wrażliwości skóry – od jednego do kilku dni.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Na około miesiąc przed należy nie opalać skóry:
eksponując ją na słońce (rozumiejąc przez to opalanie z premedytacją np. na plaży, a także mimowolne np. podczas spacerów), w solarium, samoopalaczem.

WSKAZANIA PRZECIWSKAZANIA MOŻLIWE EFEKTY NIEPOŻĄDANE
zaburzona gra naczyniowo-ruchowa skóry: rumień pojawiający się pod wpływem czynników termicznych, emocji i spożywanych napojów oraz posiłków
rumień stały,
teleangiektazje, czyli popękane, widoczne u powierzchni skóry czerwone naczynka,
punkty rubinowe,
rumień stały.
ciąża, karmienie piersią,
choroby wewnętrzne: nowotwór, cukrzyca, aktywna infekcja, epilepsja inne zburzenia neurologiczne, alergia,
zmieniony kolor skóry: opalenizna, samoopalacz (do 2-5dni przed zabiegiem),
choroby skóry: aktywna opryszczka, obecność zmian barwinkowych albo bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski, fotodermatozy, przerwanie ciągłości skóry,
przyjmowanie ziół: dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp polny,
stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem,
stosowanie leków światłouczulających,
skłonności do bliznowacenia i przebarwień,
witamina A i E,
botox, wypełniacz w miejscu zabiegu,
aspiryna i leki rozrzedzające krew, antybiotyki.
zaczerwienienie
opuchlizna
podrażnienia okołomieszkowe
bardzo rzadko: miejscowe przebarwienia, odbarwienia, pęcherzyki i strupki

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.
Cel i efekt operacji: sprawne i skuteczne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji. Nazwa operacji: wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji. Strona internetowa opracowana przez Lokalną Grupę Działania “Chata Kociewia”. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.